| Builder | Feadship |
|---|---|
| Type | Motor yacht |
| Status | Unknown |
| Country | Netherlands |
| Build date | Oct. 1, 2024 |
| Launch date | Oct. 1, 2024 |
| Length | 82.15 m |
|---|---|
| Beam | 12.30 m |
| Draught | 3.60 m |
| Gross tonnage | 2128.00 |
| Max speed | 17.00 kn |
| Range | 5450 nm at 12 knots |
| Machinery | Generators: 2 x Caterpillar C32B 1470 ekW , 2 x Caterpillar C32 895 ekW |
| Guests | 14 |
|---|---|
| Cabins | 7 |
| Crew | 23 |
| Naval architecture | De Voogt Naval Architects |
|---|---|
| Exterior design | Studio De Voogt |
| Interior design | Sinot Yacht Architecture |